טרק צעירים בקירגיזסטן

 

ברוכים הבאים למסע רגלי בקירגיזסטן, הלב של מרכז אסיה. יצרנו מסלול ייחודי מסוגו שמשלב את הטרקים היפים במדינה שכולל חציה של מרחב הגבעות המדהים של עמק ג'ירגלאן והגעה למקומות מרשימים כמו אגם אלא קול שנסתר בין המצוקים הגבוהים של רכס הרי הטיאן שאן. רמת הקושי של הטיול איננה קלה אבל מתאימה בהחלט גם למטיילים שאינם מנוסים, ובאופן מיוחד מצריך נסיעה של תיקי יום קלים בלבד. 

 

מסלול הטיול

יום 2 | בישקק – ג'ירגלאן


מוקדם בבוקר ננחת בבישקק, נוציא ויזה ונפגש עם המדריך המקומי. נסע מרחק של חצי שעה עד לעיר ונאכל ארוחת בוקר משם נתחיל להכיר את ארץ " 40 השבטים". נצא מבבישקק לכיוון מזרח אל עבר רכס הטיאן שאן נעבור מעבר הרים ונמשיך לכיוון האגם האלפיני השני בגודלו בעולם - איסיק קול Lake) Issyk Kul) אותו נקיף מצפון ונתרשם מגודלו ומרכסי ההרים המושלגים שסביבו. בשעת אחר הצהריים נגיע אל הכפר ג'ירגלאן (Jyrgalan) בו נרחיב את החוויה האנושית כשנלון אצל משפחה מקומית. נערוך התארגנויות לקראת הטרק ונפריד את חפצינו האישיים שיעלו למחרת על גב הסוסים. נערוך היכרות עם הצוות המקומי שילווה אותנו, נאכל ארוחת ערב ונשקיע זמן כדי להכיר אחד את השני.

לינה בבית הארחה משפחתי (Homestay).
יום 1 | תל אביב - בישקק


נטוס לבישקק (Bishkek) בירת קירגיזסטן דרך יעד ביניים.
יום 4 | עמק ג'ירגלאן – אל מעבר פאס ג'ירגלאן


14 ק"מ הליכה, שינוי יומי בגובה: 400 מ' עליה, 400 מ' ירידה

לאחר ארוחת בוקר טובה נפתח בעליה מתונה לעבר הפאס (מעבר הרים) הראשון של הטרק, מעבר ההרים ג'ירגלאן בגובה 3332 מ'. נעצור לתצפית מול הנוף היפיפה שנשקף מאוכף ההר ונמשיך במורד העמק. נחצה מעברי מים קלים כשאנחנו יחפים או על סוסים ונמשיך לצעוד לצד הנחל.

נפגוש בדרכנו עדרי סוסים כבשים ופרות, נבקר ביורטים המשמשים בית לנוודים ונלמד מהם על אורח החיים המסורתי. לאחר ההגעה לנקודת הלינה נפרוס את ציודנו ונאכל ארוחת ערב באוהל חדר האוכל.

לינה במחנה אהלים.
יום 5 | אל מרומי רכס הקסקנקיה


15 ק"מ הליכה, שינוי יומי בגובה: 300 מ' עליה, 1000 מ' ירידה.

נקום ליום השיא של הטרק רעננים ומוכנים. נצעד לתוך יער מקומי של עצי מחט אלפיניים, נטפס לעבר פאס הקסקנקיה הראשון בגובה 3122 מ', כשנוף עוצר נשימה נפתח מסביבנו, עמקים המתחילים את דרכם ונאבדים באופק. נרד ונעלה, נצעד בין מצוקים ונגיע אל פאס קאסקנקיה השני בגובה 3377 מ'. נעצור להצטלם עם הנוף המרהיב. נמשיך לעבר המעבר המוזהב ונרד מהרכס בשביל יפיפה לעבר הנחל הגדול. לצד הנחל יחכה לנו הצוות המקומי עם אוהלים פרוסים , שם נלון לאחר יום ארוך ומספק.

לינה במחנה אהלים.
יום 6 | ג'ירגלאן - קרקול


12 ק"מ הליכה, 47 ק"מ נסיעה, שינוי יומי בגובה: 400 מ' עליה, 400 מ' ירידה.

לאחר ארוחת הבוקר נצעד מערבה במגמת ירידה כשבדרך גבעות ירוקות מקיפות אותנו. הכפר ג'ירגלאן יצוץ שוב במרחב כנקודה רחוקה שעם יום ההליכה היא הולכת וגדלה. נגיע אל הכפר ממנו יצאנו לפני מספר ימים ונסיים את חלקו הראשון של המסע שלנו.

נעלה על הרכב, נצא לנסיעה קצרה ולאחר כשעה וחצי ובשעות אחר הצהריים נגיע לעיר קרקול (Karakol), עיר המטיילים החשובה של קירגיזסטן. לאחר התארגנות במלון נגש לארוחת ערב מיוחדת מלווה במופע נגנים ושירה מלא. אחרי הארוחה נגש ללון במחנה יורטים מסודר בחללים משותפים בסביבת העיר קרקול.

לינה במחנה יורטים בקרקול.
יום 7 | קרקול – עמק קרקול


5 ק"מ נסיעה, 9 ק"מ הליכה, שינוי יומי בגובה: 350 מ' עליה.

נשכים קום כדי לבקר באחד מהשווקים המעניינים ביותר במרכז אסיה, שוק בעלי החיים של קרקול. נפגוש רועים וסוחרים, קונים ומוכרים חיות משק כגון סוסים, פרות, כבשים ועיזים. נחוש ונחווה את התרבות המקומית דרך הגוונים הכי היום יומי שמאפיין את אחד ממקורות הפרנסה החשובים ביותר. לאחר הביקור בשוק נערוך סיור עירוני קצר בו נבקר במסגד הפגודה הצבעוני של המיעוט הדונגני ובכנסייה הפרובוסלאבית של השילוש הקדוש השייכת לקהילה הסלאבית-רוסית שעדיין מתגוררת במספרים קטנים בעיירה.

נאכל ארוחת צהריים מוקדמת כשמיד לאחריה נצא ברכב שטח לעבר עמק קרקול, העמק השוכן בליבה של השמורה הגדולה והמפורסמת של דרום מזרח האגם איסיק קול. נתחיל בהליכה קלה וקצרה יחסית במעלה העמק כשנוף רכס הרי הטיאן שאן פרוס לפנינו, הרים ירוקים כשבראשם פסגות לבנות. כשנגיע לאזור המחנות ייפרס המחנה שלנו ונלון במקום.

לינה במחנה אהלים.
יום 8 | עמק קרקול – אגם אלא קול – ערוץ קלדיקי


11 ק"מ הליכה, שינוי יומי בגובה: 1350 מ' עליה, 670 מ' ירידה.

נשקים קום ונצא ליום הליכה מאתגר כאשר מולנו אחד משיאי הטיול - אגם אלא-קול (Ala-Kul Lake). האגם ממוקם בגובה 3,600 מטר ומגיע עד לעומק של 70 מטר, חופו משופע בסלעים ומסביבו מתנשאים צוקים אנכיים ואוויר קריר וצלול עוטף את האגם שצבעו טורקיז עז.

נהנה מהנוף ונמשיך לעבר פס אלא קול משם נחזה במראהו המרהיב של האגם מגובה 3,900 מטר, נקודה שידועה כאחת מתצפיות הפנורמיות היפות של קירגיזסטן כולה. נפרד מנקודת התצפית לשלום ונרד ירידה תלולה אל עבר מקום הלינה שלנו הנמצא בראש ערוץ קלדיקי.

לינה במחנה אהלים.
יום 9 | ערוץ קלדיקי – אלטין ארשאן


10 ק"מ הליכה, שינוי יומי בגובה: 700 מ' ירידה.

יום יחסית קל בו נתעורר באזור גובה והמשכו בירידה של כל ערוץ קלדיקי עד עמק אלטין אראשן, אסופה של בתי מפלט בסגנון כפרי אותם מאיישים בעיקר בעונת הקיץ. נתקבל בברכה בגסטהאוס אותו מנהלת משפחה מקומית ונעביר את היום בסביבה המדהימה המוקפת חורשות מחטניים. את אחר הצהריים נקדיש לטבילה במעיינות החמים שם נרגיע את השרירים שעבדו קשה בימים האחרונים. נלון בגסטהאוס ונערוך הליכות קצרות ונהנה מהנוף. לקראת ערב נחזור לכיוון הבקתה המארחת שם נהנה מארוחת ערב נהדרת.

לינה בבית הארחה קטן בלב העמק.
יום 10 | אלטין ארשאן - בישקק


נתעורר למראה המדהים של העמק הירוק, נאכל ארוחת בוקר ונלך לטבילה אחרונה במעיינות החמים. נפרד מהנופים והשקט שהיה סביבנו בימים האחרונים ונעלה לרכב סובייטי חזק לחוויה מטלטלת ומהנה במורד העמק עד לכפר אקסו, בו נחליף רכבים ונתחיל את הנסיעה חזרה לעבר עיר הבירה במסע לחופו הצפוני של אגם איסיק-קול. נאכל ארוחת צהריים בדרך ולאחר ההגעה לבישקק נצא לסיור באחד השווקים השוקקים והצבעוניים ביותר במרכז אסיה - האוש באזר (Osh Bazaar). בשוק נתרשם מהריחות ומהצבעים, נקנה תבלינים ומזכרות הביתה. לאחר הסיור בשוק נצא לארוחת פרידה מדהימה במסעדה מהרמות הגבוהות ביותר בבישקק.

לינה בבית הארחה בבישקק.
יום 3 | ג'ירגלאן – עמק ג'ירגלאן


14 ק"מ הליכה, שינוי יומי בגובה: 700 מ' עליה

נאכל ארוחת בוקר בבית המשפחה המארחת, נקבל תדריך אחרון לקראת היציאה, נעמיס את התיקים הגדולים על גב הסוסים ונתחיל את יום ההליכה הראשון. נצעד דרומה במעלה עמק ג'ירגלאן, הליכה קלה במעלה עמק ירוק ורחב בין מדרונות ירוקים אליהם הרועים קירגיזים מובילים את עדריהם בעונת הקיץ ללחך עשב טרי. נתרגל אט אט למזג האוויר, לנוף ולאווירה. מחנה האוהלים ייפרס לכבודנו מבעוד מועד ונשתתף בהכנה של ארוחת ערב חמה. נפרוש לשינה באוהלים לצד הנחל על משטח דשא רחב ידיים.

לינה במחנה אהלים.
יום 11 | בישקק - שדה התעופה מאנאס


נקום לפנות בוקר וניסע לשדה התעופה מאנאס ( (FRUלטיסה חזרה ארצה דרך יעד ביניים.
מחירים ותאריכי יציאה


תאריך הטיול: 26/08/19 - 05/09/19 למועדי יציאה, מחירים, מדריכי הטיול, הרשמה, תנאי הטיול, וקבלת הצעה לטיול פרטי יש לפנות במייל או בנייד. 050-7141688 info@kyrgyztrips.com
מחיר הטיול כולל


הרכה בעברית ע"י מדריך ישראלי – יותם בן דוד מדריך מקומי דובר אנגלית. פורטרים לסחיבת הציוד. כלכלה מלאה, 3 ארוחות ביום, כולל פיקניקים והפסקות קפה מקומות לינה כמפורט. העברות משדה"ת ואליו. רכב כביש משותף למעבר בין היעדים. רכב שטח סובייטי ליציאה וכניסה מהשטח. דלק לכול ימי הטיול. כניסה לכול האתרים כמפורט בתוכנית. אהלים זוגיים. רפטינג על נהר הצ'וי. מופע פולקלור מלא. ארוחת פרידה בבישקק. מים מינרליים לאורך כל ימי הטיול. מזכרת אישית מקירגיזסטן. מפת קירגיזסטן. מפגש הכנה בארץ מלווה במדריך ישראלי.
הערות ודגשים


הטיול מיועד למטיבי לכת.
מחיר אינו הטיול כולל


טיסות בינ"ל לקירגיזסטן. שק שינה אישי ומזרון שטח. ויזה לקירגיזסטן בעלות 50$ לאדם. ביטוח רפואי אישי ומטען. טיפים. הוצאות אישיות. אלכוהול
מפת הטיול


 
 
 
 

אופי הטיול מתבסס מחנות אוהלים תחת כיפת השמיים, לינה בכפרים בבתי מקומיים בהם נהנה מארוחות של אוכל מסורתי עשיר ומאווירה חברתית של קבוצה צעירה. הטיול כולו מנוהל ומובל על ידי צוות מנוסה וכולל הדרכה מעשירה בעברית שתפתח את הצוהר לעולם המרכז האסיאתי. בטיול שלנו נחצה את רכסי ההרים המרשים של האזור, נחזה בנופים מרהיבים, נבקר באתרי מורשת על דרך המשי, נפגוש נוודים החיים ביורטים ונחשף לאירוח המסורתי של העם הקירגיזי. הטיול שלנו מותאם לחובבי טבע אשר רוצים לגלות יעד חדש ולא מוכר וליהנות מהרפתקה בלתי נשכחת במקום בו התיירות המערבית עדיין לא הטביעה את חותמה.

טיולים נוספים ▼

טיול ג'יפים לאגם הנעלם
טיול חורף
טיול לקחזסטן וקירגיזסטן
טיול לפסטיבל נוודים
Show More

עקבו אחרינו 

  • telephone
  • whatsapp_icon111111
  • envelope
  • Facebook - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • YouTube - White Circle
לפרטים ומידע נוסף השאירו פרטים:

ניווט באתר 

כול הזכויות שמורות לחברת "קירגיז טריפס" © אין להעתיק או להשתמש בכול או בחלק מהמידע, התמונות, והסרטונים ללא אישור.  

Proudly  designed and written by COPYEIDIT